تحقیق بررسی طراحی و برنامه ریزی شهری شهر جدید پردیس 32 صفحه با فرمت WORD

تحقیق بررسی طراحی و برنامه ریزی شهری شهر جدید پردیس  32 صفحه با فرمت WORD

دانلود تحقیق بررسی طراحی و برنامه ریزی شهری شهر جدید پردیس به همراه تصاویر، نقشه ها و جداول مربوط به این شهر با فرمت word

پس از انقلاب، شهرهاي جديد به عنوان يكي از راهبردها و الگوهاي توسعه ي شهري درجهت جذب سرريزهاي جمعيتي شهرهاي بزرگ و اسكان جمعيت مهاجر طراحي و احداث شدند؛ از نمونه هاي بارز اين راهبرد مي توان از كرج و شهركهاي اطراف آن در ارتباط با تهران نام برد. در مجموع در اين دوره حدود 28 شهرجديد براساس ضوابط وزارت مسكن و شهرسازي در اطراف شهرهاي بزرگ طراحي گرديده كه بعضاً احداث و يا در حال احداث مي باشند(زياري ،1379 ،89-86).

شهر جديد پرديس كه حاصل تصميمات بخش دولتي است، به منظور جذب سرريز جمعيت شهر تهران و نواحي پيراموني آن به وجود آمده است.بنابراين در خصوص تاريخچه و سير تحول شهر پرديس، جايگاه محتمل آن در سياستهاي كلان آمايش سرزمين بايد گفت كه در محل كنوني شهر جديد پرديس در سالهاي قبل از انقلاب قرار بود يك شهرك ساخته شود. اين كار با ايجاد تأسيساتي در ورودي آن آغاز شد. با وقوع انقلاب عمليات ساختماني متوقف شد و سپس وزارت مسكن و شهرسازي در محل آن اقدام به طراحي و احداث شهر جديد پرديس كرد. از نظر فضايي- كالبدي شهر پرديس، بيش از 8 سال عمر نداشته و كالبد آن قدمت تاريخي قابل ملاحظه اي ندارد تا مورد تجزيه و تحليل تاريخي قرار گيرد؛ با اين وجود مطالعات نخستين براي احداث شهر جديد پرديس با نام مكانيابي شهر جديد پرديس از سال 1365آغاز گرديد. طرح نخستين در اين زمينه در سال 1367 توسط شركت مهندسان مشاور توسعه و عمران ارايه گرديد كه پس از بررسيهاي كارشناسي در سال 1368 در شورايعالي شهرسازي كشور تصويب شد. براساس مصوبه ي مذكور بايد بخشي از جمعيت سرريز تهران كه در آن زمان بالغ بر سه ميليون نفر برآورد شده بود تا سال 1395 به شهرهاي جديد و منجمله شهرجديد پرديس هدايت گردد. مساحت شهر در مطالعات مقدماتي حدود 2000 هكتار برآورد شده بود و جمعيت پذيري آن حدود 200 هزار نفر تا افق طرح لحاظ گرديده بود (پي كده، 1384،54)

 

فهرست مطالب 

مقدمه

معرفی اجمالی شهر جدید پردیس

تاریخچه شکل گیری شهر جدید پردیس

بررسی ویژگی های جغرافیایی و اقلیمی شهر جدید پردیس

وضعیت کالبدی شهر جدید پردیس

اراضی وضع موجود پردیس

توده و فضا

مطالعات اجتماعی-اقتصادی

سازمان فضایی

دید و منظر شهری در 3 مقیاس کلان، میانی و خرد

مبلمان شهری

تاسیسات و تجهیزات شهری 

جمع بندی و نتیجه گیری

منابع و مآخذپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
PARDIS_266257_9300.zip3.1 MB