مقاله واكسن

مقاله واكسن

دانلود مقاله واكسن 27 ص با فرمت WORD

 

 

 

 

 

BCG  قديمي ترين واكسني است كه هنوز از آن استفاده مي شود و تا به حال به حداقل 4 بيليون فرد داده شده است و استفاده از آن به صورت رويتن از سال 1960 آغاز شده است در همة كشورها به جز Netherland  و united state . هنوز به رقم استفاده گسترده ازBCG ، سل به عنوان عامل مرگ زيادي در جهان باقي مانده است و بيان ميشود كه حدود% 3/1 مردم جهان در حال حاضر به مايكوباكتريوم توبركلوزيس مبتلا هستند و سالانه 2 تا 3 ميليون مرگ ناشي از اين ارگانيسم وجود دارند . گرچه بسياري از كشورهاي پيشرفته راههايي را براي كنترل آن پيدا كرده اند اما بروز اين بيماري در بسياري از مناطق فقير جهان هنوز رو به افزايش است . اثر اين واكسن در افراد مختلف بسيار متفاوت است . بعضي اوقات حفاظتي بسيار قوي انجام مي دهد و گاهي در بعضي افراد هيچ اثري ندارد . بسياري از مشكلات در ارزيابي واكس BCG   مربوط مي شود به توبركلوزيس و ديگري مشكل كمبود آزمايشگاههاي قابل اعتماد و ماركرهاي سرولوژيك براي ايمني نسبت به مايكوباكتريوم و همچنين عدم امكان استفاده از مدلهاي حيواني است . و عدم رعايت نكايت لازم در تزريق واكسن جهت ايجاد ايمني كافي .

دو عامل هم اكنون باعث شده كه واكسن BCG  دوباره در كشورهاي پيشرفته بيدرنگ موردتوجه قرار بگيرد 1) تداخل بين توبركلوزيس و عفونت با  HIV2) گسترش سل به دليل مقاومت بعضي شاخه هاي آن به دوراروي ازونيازيد وريفامپين بنابراين مطرح شده كه انجام واكسيناسيون BCG  در اين كشورها بايد به صورت روتين و بوقت در افراد پر خطر انجام شود .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 12,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Vaksan_658494_9259.zip23.2k

مقاله خشک شدن مفاصل

مقاله خشک شدن مفاصل دانلود مقاله خشک شدن مفاصل 10 ص با فرمت WORD  ...

توضیحات بیشتر - دانلود 12,000 تومان

تحقیق کوررنگی

تحقیق کوررنگی دانلود تحقیق کوررنگی 3 ص با فرمت WORD  ...

توضیحات بیشتر - دانلود 12,000 تومان

مقاله شکل و کارکرد قلب

مقاله شکل و کارکرد قلب دانلود مقاله شکل و کارکرد قلب 11 ص با فرمت WORD              تشريح قلب     قلب اساسا يک پمپ عضلاني تو خالي است که بدون توقف خون را به سراسر بدن پمپ مي کند اگر چه قلب چندان بزرگتر از مشت دست نيست ولي در طول مدت عمر در حدود سيصد ميليون ليتر خون را پمپ مي کند. رگهاي خوني بزرگي که به قلب متصل اند خون را به ريه ها و بدن مي برند و باز مي گردانند.رگهاي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 12,000 تومان

مقاله «فيزيولوژي متابوليسم»

مقاله «فيزيولوژي متابوليسم» دانلود مقاله «فيزيولوژي متابوليسم» 17 ص با فرمت WORD  ...

توضیحات بیشتر - دانلود 12,000 تومان